Kajaki na Kaszubach jako forma terapii

Sposób na oderwanie od codzienności

Nie ulega wątpliwości, że ostatnie doniesienia medialne nie wpływają pozytywnie na ludzką psychikę. Liczne bowiem obrazy wojny, nieszczęść i śmierci są wszechobecne. Jak pokazują badania, człowiek stopniowo uodparnia się w częstej konfrontacji z obrazami zła. Okazuje się, że w dłuższej perspektywie stajemy się niestety mniej empatyczni. Przyzwyczajamy się, jakby okrutnie to nie brzmiało. Wobec powyższego, konieczne wydaje się chwilowe oderwanie od cywilizacji. Pozostawienie w biurze rozpoczętego tłumaczenia angielski lub pilnego projektu „na wczoraj”. Wartą rozważenia propozycją w tej sytuacji są kajaki na Kaszubach. Dlaczego właśnie kajaki?

Kajaki na Kaszubach ładują zieloną energią

Obecne czasy, jak już zostało nadmienione, są trudne. Jednakże wymagają zarówno ciągłej czujności, ale i pewnej higieny umysłu. Sport typu spływ kajakowy Lipusz, łączy w sobie obie te cechy. Nie ulega wątpliwości, że płynąc rzeką stajemy się częścią przyrody, a zatem wypoczywamy. Pozwalamy tym samym odpocząć od laptopów i tabletów naszym oczom. Można powiedzieć, że ładujemy nasze osobiste akumulatory zieloną energią. Warto podkreślić, że wraca do równowagi również nasza psychika. Dzięki temu, że spływy kajakowe Kaszuby nie są zawodami, a chwilą dla nas, dostrzegamy więcej. Chodzi mianowicie o tak ulotne rzeczy jak ciepło promieni słońca na skórze, czy dostrzeżenie wiatru we włosach.

Higiena umysłu

Jak się okazuje kajaki Kaszuby, to nie tylko leniwie spędzony dzień. Bynajmniej. Jest rzeczą oczywistą, że spływy kajakowe Wda wymagają czujności i uważności. Nikt naturalnie nie chce z wypoczywającego turysty stać się ofiarą rwącej rzeki. Przeprowadzony wywiad wśród osób, które wybrały kajaki na Kaszubach ujawnił zaskakujące zjawisko. Otóż turyści przyznawali, że opuszczając miasto, a z nim doniesienia o sytuacji w Ukrainie, mają poczucie winy. Środki masowego przekazu zawładnęły ludzkimi umysłami do tego stopnia, że obserwujemy coś na kształt syndromu odstawienia. Powiedzmy otwarcie. Wybór aktywności poza cywilizacją jest zdrową decyzją. Nie ma w niej nic, za co ktoś mógłby się obwiniać. Decydując się na kajaki na Kaszubach, dystansujemy się od otaczającego nas zła. Należy przypuszczać, że ratujemy tym samym naszą wrażliwość i umiejętność współczucia. Ponadto, obcując z przyrodą uświadamiamy sobie w jak pięknym żyjemy kraju. Reasumując, Kaszuby kajaki sprawiają, że zaczynamy doceniać jak kruche jest życie.