Kaszuby kajaki późną jesienią

Kaszuby kajaki poza sezonem

Spływy kajakowe w trakcie długich, ciepłych, letnich dni cieszą się dużą popularnością. Jednak zainteresowanie nimi spada jesienią. Czy późna jesień i zima to również odpowiedni czas na Kaszuby kajaki?

Kajaki na Kaszubach to atrakcja nie tylko na czas lata. W czasie późnej jesieni i zimą również mają swój urok. Pływanie zamarzającą rzeką dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jest to wyjątkowa przygoda. Na niezrażonych pogodą czekają również przepiękne krajobrazy. Jesienią rzeka jest przepiękna, a kolorowe liście odbijające się w wodzie tworzą niezapomniany widok. Zimą śnieg, sople lodu czy szron tworzą wyjątkowy klimat, zaś wieczorem i rano z powierzchni wody unosi się gęsta mgła. Jeśli chodzi o Kaszuby spływy kajakowe kojarzą się głównie z przygodą, a zimą wiążą się z dodatkową dawką adrenaliny. Warto więc doświadczyć czegoś takiego, jeśli nie straszne nam mróz i wiatr.

Jak się do tego przygotować?

Planując spływ kajakowy późną jesienią należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się. Wypożyczalnia kajaków Kaszuby nie może być jedynym miejscem, w którym dokonamy zaopatrzenia. Należy przygotować się odpowiednio wcześniej w domu. Zamiast kostiumu kąpielowego idealnie sprawdzi się odzież termoaktywna, która szybko schnie i ochroni przed chłodnym wiatrem. Trzeba też pamiętać o ciepłych skarpetach i butach na zmianę, które założymy po zwodowaniu kajaka. Przydadzą się też kalosze żeglarskie. Obowiązkowa będzie też czapka oraz ciepła bluza lub kurtka. Warto również zabrać ze sobą termos, w którym znajdzie się gorąca herbata czarna.

Jeszcze większy nacisk na bezpieczeństwo

Nie można jednak zapomnieć, że podczas spływu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem będzie wycieczka w kilka osób. Rozwiązaniem tego problemu mogą być spływy kajakowe dla firm. Wspólny wyjazd na Kaszuby może okazać się wspaniałą integracją i przygodą, a równocześnie zapewni bezpieczeństwo i wsparcie każdemu uczestnikowi. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby zachowywać się ostrożniej niż w lecie. Kajak łatwo może się wywrócić, a kąpiel w lodowato zimnej wodzie nie stanowi kuszącej perspektywy. W razie takiej sytuacji, należy natychmiast zabrać o dobro uczestników, aby uniknąć hipotermii i odmrożeń. Spływ ma być przede wszystkim przygodą, ale nie może zagrać zdrowiu i bezpieczeństwu.